Türkiye’de Kalite anlayışının öncüsü VAKKO, AND tarafından belgelendirildi.

Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi A.Ş, 1934’te Vitali Hakko tarafından kurulmuştur. 1962’de ilk hazır giyim sektörüne yönelen Vakko ilk mağazasını o zamanların moda merkezi olan Beyoğlu’nda açar ve hazır giyim dünyası yepyeni bir olgu ile tanıştırır. Vakko Beyoğlu, o güne kadar açılan, en büyük mağazalar arasında yer alır. Burada müşteriler ilk kez pazarlıksız satış, düzenli indirimli satış, satılan malın değiştirilmesi, geri alınması gibi çağdaş uygulamalar ile tanışır.

Vakko’nun tarihi bir bakıma, Cumhuriyet sonrasındaki Türkiye’nin modernleşmesinin, Batılı yaşam anlayışındaki estetik dönüşümlerin, şıklığın, lüksün, kalitenin kısaca modanın tarihidir. Vakko bütün serüvenler boyunca, yalnız giysilerdeki değil, zihinlerdeki bir değişiminde simgesel markası, öncüsü olmuştur.

Kalite ve Müşteri Memnuniyetinin bir sanat olduğuna inanan Vakko, sürekli iyileştirme çabasını proseslerinin her safhasında uygulamış, ürettiği her üründe birçok kez kalite ve tasarım ödülleri almaya hak kazanmıştır.

AND’nin yaptığı denetimler sonrasında tüm gereklilikleri karşılayan VAKKO, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası alarak üstün kalite anlayışını perçinlemiştir.

Ayrıca ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi‘de AND tarafından yapılan denetimler sonucunda belgelendirilmiştir.

Türkiye’de Kalite anlayışının öncüsü VAKKO’yu ve denetim sürecinde birlikte çalışma imkânı bulduğumuz tüm şirket çalışanlarını tebrik eder, iş yaşamlarında başarılarının devamını dileriz.

keyboard_arrow_up